Wolontariat

Decydując się na wolontariat w schronisku Kundelek możesz wybrać z poniższych opcji. 

Godzina
z bezdomnym psem

Spacery z psami ze schroniska odbywają się codziennie, gdy warunki atmosferyczne na to pozwalają oraz gdy jest jasno na zewnątrz. Na spacer należy się umówić, dzwoniąc dzień wcześniej na numer 17 742 11 09. Umawiamy na pełne godziny. Spacer powinien trwać ok. 1 godzinę, w zależności od kondycji psa.

Kocie pieszczoty

Schroniskowe koty chętnie poznają nowe osoby. W odwiedziny do kotów zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach otwarcia schroniska, tj. 10-17. Dobrze jest wcześniej zawiadomić nas o planowanej wizycie, dzwoniąc pod numer 17 742 11 09. Aktywność w kociarni polega głównie na socjalizacji kotów, zabawie z nimi, na miejscu dostępne są też zazwyczaj smaczki do przekupywania.

Wolontariat pracowniczy

Zachęcamy firmy do promowania wolontariatu wśród swoich pracowników. Zwierzęta bezdomne w schronisku Kundelek już wielokrotnie korzystały z tej formy wolontariatu, dzięki któremu wymalowane zostały kojce, stworzone sprzęty na wybiegi, wysprzątana hala dla psów, itd. Aby umówić się na wolontariat pracowniczy i ustalić szczegóły dzwonić pod numer 17 742 11 09.

Tymczasem uratuj kotka

Stale poszukujemy domów tymczasowych dla kociąt.
– zapewniamy karmę,
– zapewniamy kojczyk, klatkę lub kennel
– zapewniamy akcesoria, w tym żwirek
– zapewniamy opiekę weterynaryjną.

Jeśli mieszkasz w Rzeszowie lub najbliższych okolicach i mógłbyś na dwa tygodnie zapewnić kociakowi bezpieczne schronienie, poprosimy o kontakt: 17 742 11 09.

Pomóżmy zwierzakom

Zaprasza przedszkolaków, uczniów, studentów, rodziców, nauczycieli, dyrekcje szkół oraz wszystkich miłośników zwierząt do udziału w charytatywnej akcji na rzecz bezdomnych zwierząt: „Pomóżmy zwierzakom”. Akcji przyświeca idea tzw. „Pięciu Wolności”:
Wolność od głodu i pragnienia,
Wolność od dyskomfortu,
Wolność od bólu, urazów i chorób,
Wolność od lęku i stresu,
Wolność realizacji naturalnych zachowań.

Jak można działać w ramach akcji?

– organizacja zbiórek rzeczy niezbędnych w schronisku, tj. legowiska, smycze, miski, karmę dla psów i kotów (prosimy o przywożenie darów do schroniska);
– organizacja zbiórek pieniężnych na terenie szkoły: koncerty charytatywne, aukcje własnych dzieł artystycznych, kwesty, loterie;
– poprzez wizyty w schronisku i spotkania edukacyjne w placówkach poznawanie ”praw zwierząt” i zdobywanie wiedzy o zwierzętach, ich zwyczajach i opiece nad nimi, uczenie się odpowiedzialności za własnych czworonożnych przyjaciół (termin lekcji edukacyjnych należy ustalać w sekretariacie „Kundelka” z dwutygodniowym wyprzedzeniem, kontakt: 17 742 11 09);
– promowanie podopiecznych schroniska „Kundelek” w Rzeszowie i poszukiwanie chętnych do adopcji.

Search this website