
Administratorem placówki jest Rzeszowskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt w Rzeszowie-społeczna organizacja mająca status organizacji pożytku publicznego KRS 12533.
Schronisko "Kundelek" jest współfinansowane ze środków Gminy Miasta Rzeszów oraz Rzeszowskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt.
Informacje o zwierzętach
można uzyskać bezpośrednio
od opiekunów zwierząt
od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 17.00
w soboty w godz. 10.00 - 14.00.
tel. 510 170 787
W niedzielę i święta informacji telefonicznej nie udziela się.
Tylko informacje uzyskane pod tym numerem telefonu są informacjami aktualnymi!
Zgłoszenia bezdomnych zwierząt
teren administracyjny miasta Rzeszowa pod nr:
500 053 346
w dni robocze 8:00 - 16:00
oraz
986 - Straż Miejska Rzeszów - całodobowo.
Administracja schroniska czynna
w godzinach 8.00 - 16.00
tel. 17 742 11 09
kundelek@rsoz.org
Lekcje edukacyjne grup młodzieżowych na terenie schroniska mogą być
realizowane po uprzednim kontakcie telefonicznym z sekretariatem schroniska.
Obszarem działania schroniska jest teren Gminy Rzeszów
oraz na podstawie porozumienia do schroniska przyjmowane są również bezdomne psy z terenu Gminy Trzebownisko, Głogów Młp., Świlcza
i Chmielnik po uprzednim otrzymaniu zlecenia z Urzędu Gminy.
Dojazd do schroniska
O nas- schronisko.
Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Kundelek" w Rzeszowie powstało w 2005 r. W dużej mierze do jego powstania przyczynili się Członkowie Rzeszowskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt - nieustannie, przez wiele lat walcząc o powstanie tej placówki, kierując się miłością do zwierząt pokrzywdzonych przez los, rozumieniem ich niedoli i potrzebą pomocy. Były to lata ciężkiej pracy, odporności psychicznej i determinacji, co w rezultacie zaowocowało przychylnością władz miasta i w konsekwencji zaistnieniem placówki.
Schronisko "Kundelek" jest własnością Gminy Miejskiej Miasta Rzeszowa, która w ten sposób realizuje obowiązkowe zadanie własne w zakresie opieki nad zwierzętami bezdomnymi, jakie nakłada na gminę Ustawa o Ochronie Zwierząt.
Administratorem Schroniska jest Rzeszowskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt- Organizacja Pożytku Publicznego, która prowadząc schronisko dla zwierząt realizuje również swoje cele statutowe. Koszty tej działalności są przez Urząd dotowane i wynoszą 80% rocznego budżetu schroniska. Natomiast 20 % budżetu jest finansowane przez Stowarzyszenie.
Schronisko zajmuje obszar 1,23ha. Zatrudnia 13 pracowników ( w tym 8 opiekunów pracujących bezpośrednio przy zwierzętach na 2 zmiany oraz dozór nocny
Budynek ten jest połączony z drugą częścią obiektu, w której znajdują się kojce wewnętrzne, w tym - 37 kojców ogrzewanych połączonych z kojcami zewnętrznymi. Ponadto 60 kojców zewnętrznych, zadaszonych, drewnianych, w których przebywają psy duże. Siedem wybiegów iintegracyjnych (każdy o pow. 0,15ha) znajdujących się na terenie schroniska służą do codziennego wyprowadzenia zwierząt z kojców.
Ponadto, na terenie schroniska znajduje się tzw. ”Dom Kota” - z dużym wybiegiem pn. ”Kocie Ogrody” oraz garaż blaszany, który służy jako magazyn.
Aby utrzymać czystość na terenie tak dużej placówki zatrudniamy skazanych z pobliskiego Zakładu Karnego, którzy świadczą pracę nieodpłatnie w ramach wolontariatu.
Schronisko jest czynne całą dobę, adopcje odbywają się od poniedziałku do piątku - w godzinach od10 do17 oraz w soboty - w godzinach od 10 do 14.
W niedzielę i święta schronisko jest nieczynne.
Wszystkie bezdomne zwierzęta przyjmowane do schroniska są badane, odrobaczane, mają zakładane obróżki przeciwpasożytnicze oraz poddawane są profilaktycznym szczepieniom przeciwko chorobom zakaźnym. Każdemu zwierzęciu nadawany jest nr rejestrowy i są czipowane. Koty są tatuowane, a psom zakładane są zawieszki do obroży z numerem. Ponadto, schronisko ma podpisaną stałą umowę z Lecznicą dla Zwierząt „Jamnik”- na leczenie zwierząt schroniskowych. W dniu adopcji, nowy opiekun psa lub kota, może sprawdzić nieodpłatnie stan zdrowia zwierzęcia w lecznicy "Jamnik"
Do zadań schroniska należy:
- przyjmowanie i przetrzymywanie psów i kotów bezdomnych zgodnie z art. 4 Ustawy o Ochronie Zwierząt z dnia 21 sierpnia 1997r.
- poszukiwanie nowych opiekunów,
- leczenie chorych zwierząt rokujących wyleczenie,
- zapewnienie humanitarnych warunków bytowych,
- edukacja humanitarna,
- promowanie sterylizacji zwierząt.